Zapraszamy na kolejne warsztaty w ramach "Edukacji z Mistrzem"

opublikował: administrator

05.10.2016

W ramach projektu "Edukacja z Mistrzem" zapraszamy już w listopadzie na warsztaty. Tym razem w tajniki gry na skrzypcach wprowadzi prof. Janusz Purzycki (AM w Poznaniu). W dniach 3-4 listopada (czwartek-piątek) 2016r. w Państwowej Szkole Muzycznej l stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie odbędą się Regionalne Warsztaty Skrzypcowe dla nauczycieli i uczniów szkół muzycznych I i II stopnia regionu zachodniopomorskiego.

Dofinansowanie projektu ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin.

fot. Marta Teszner

:: regulamin warsztatów skrzypcowych - do pobrania

:: karta zgłoszenia uczestnika - do pobrania

początek strony...

WRZEŚNIOWE BAJKI GRAJKI

opublikował: administrator

03.10.2016

Audycja muzyczna pt. „Poznajemy instrumenty” z dnia 26.09.2016, to kolejna odsłona projektu "Bajki Grajki", którą tym razem świetnie urozmaicili muzyką, śpiewem i humorem młodzi akordeoniści.

Zespół akordeonowy pod kierownictwem pana Zbigniewa Pudło w ostatnim czasie dużo koncertuje, gdyż chłopcy ćwiczą przed ważnym konkursem w Rosji, na który wyjeżdżają już 6 października.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji

początek strony...

Piccolo Paganini- III edycja

treść: Dorota Jasińska, opublikował: administrator

14.09.2015

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego uruchamia III edycję programu innowacji pedagogicznej pn. „Piccolo Paganini – Nauka języka włoskiego dla uczniów PSM I st.”, w ramach Miejskiego Programu Wspierania Nauki Języków Obcych finansowanego przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Szczecin.

Zajęcia dla naszych uczniów są bezpłatne. Program przeznaczony jest dla uczniów klas III, IV, V i VI cyklu 6 - letniego oraz III i IV cyklu 4 – letniego. Zajęcia odbywają się w wymiarze 1 jednostki lekcyjnej tygodniowo (45 minut).

Lekcje będą prowadzone przez panią Dorotę Jasińską, nauczycielkę gry na skrzypcach w naszej Szkole, posiadającą również kwalifikacje w zakresie nauczania języka włoskiego.

Według planu zajęcia będą odbywać się w:

Grupa A - poniedziałek w godz.19.10- 19.55 w sali 36

Grupa B - czwartki w godz.16.40-17.25 w sali nr 36

Zapisy prowadzone są w sekretariacie Szkoły, także telefonicznie.

początek strony...

Mały Mozart

autor: Katarzyna Kuszwara; opublikował: administrator

05.09.2016

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego uruchamia kolejną edycję programu innowacji pedagogicznej pn. „Mały Mozart i Myśleć jak Mozart - Techniki szybkiego czytania i zapamiętywania w nauce muzyki”. Dzięki pozyskanemu wsparciu z Urzędu Miasta Szczecin Wydział Oświaty, zajęcia dla naszych uczniów są bezpłatne.

Celem całego programu jest pomoc młodemu artyście w przezwyciężaniu trudności charakterystycznych dla gry na różnych instrumentach (adaptacja, technika gry, zdolności manualne i kinestetyczne), przy jednoczesnym, także niezmiernie istotnym, zwróceniu uwagi na poziom i ambicję szybkiego odczytania i przyswajania tekstu muzycznego, realizacji środków wyrazu artystycznego i walorów wykonawczych.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć dodatkowych, ponadobowiązkowych, które realizować będą pani Katarzyna Kuszwara – nauczyciel gry na skrzypcach, tyflopedagog oraz pani Anna Kosman – nauczyciel filologii polskiej, trener szybkiego czytania i zapamiętywania.

IV edycja programu innowacji pedagogicznej pn. „Mały Mozart - Techniki szybkiego czytania i zapamiętywania w nauce muzyki” - rozpoczęcie programu (dla uczniów 6-8 lat nieuczestniczących jeszcze w zajęciach) - Piątek w godz. 16,40-17,25 – grupa początkująca.

IV edycja programu innowacji pedagogicznej pn. „Myśleć jak Mozart” - kontynuacja programu (dla uczniów 8-12 lat uczęszczających w poprzednim roku szkolnym) - Piątek w godz. 17,35-18,20 – grupa kontynuująca.

Ilość miejsc ograniczona - grupy 11-12 osobowe.

Zapisy w sekretariacie szkoły.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

początek strony...

Polsko-Niemiecki Konkurs Pianistyczny Młode Talenty
Szczecin 7 - 10 maja 2015 r.

opublikował: administrator

5.12.2014

W dniach 7 - 10 maja 2015 r. w auli Akademii Sztuki przy placu Orła Białego 2 w Szczecinie odbył się Polsko-Niemiecki Konkurs Pianistyczny "Młode Talenty". Przesłuchania konkursowe odbywały się w dniach 8 - 9 maja 2015 r. - Sala Kameralna Akademii Sztuki w Szczecinie pl. Orła Białego 2.

:: regulamin konkursu_pl - karta zgłoszenia...

:: regulamin konkursu_de...

:: jurorzy...

:: harmonogram prób...

:: harmonogram przesłuchań_pl...

:: harmonogram przesłuchań_de...

:: sprawozdanie...

początek strony...

Zanim nadejdą wakacje...

opublikował: administrator

31.05.2013

ZANIM NADEJDĄ WAKACJE... Zapraszamy na Koncert Uczniów naszej szkoły. Wystąpią soliści - laureaci konkursów instrumentalnych, zespoły szkolne, chór i orkiestra. Sala Filharmonii Szczecińskiej, 12 czerwca 2013 r. o godz. 17:00.

:: plakat koncertu...

początek strony...

Edukacja z Mistrzem - Warsztaty Wokalno - Perkusyjne „Śpiewaj, Graj i Tańcz”

opublikował: administrator

10.05.2013

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Wokalno - Perkusyjne „Śpiewaj, Graj i Tańcz” z cyklu "Edukacja z Mistrzem”. W dniach 14 - 17 maja br. Gościem specjalnym w naszej szkole będzie Jose Torres, który wraz z dwoma muzykami ze swojego zespołu będzie pracował z Chórem PSM I st., Chórem Con Forza oraz uczniami klasy perkusji PSM I st. nad aranżami piosenek kubańskich, które przygotował specjalnie dla zespołów naszej szkoły. Próby w godzinach popołudniowych od wtorku 14.05 do czwartku 16.05 br. w Auli PSM I st. w Szczecinie przy al. Woj. Polskiego 115. Jose Torres przekaże uczestnikom warsztatów jak interpretować i wykonywać muzykę południowo - amerykańską, zwłaszcza jej charakterystyczne rytmy.

Finałem warsztatów – 17 maja br. (piątek) o godz. 18:30 w Auli Zespołu Szkół Muzycznych II st. przy ul. Staromłyńskiej 13 w Szczecinie – będzie Koncert, na którym zostaną zaprezentowane efekty trzydniowych warsztatów. Wystąpią: Jose Torres z zespołem, Chóry PSM I st. oraz szkolny Art Band. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

:: plakat warsztatów...

początek strony...

V Międzyszkolny Konkurs Wiolonczelowy "Miniatura"

opublikował: administrator

21.02.2013

27 kwietnia 2013 r. odbędzie się V Międzyszkolny Konkurs Wiolonczelowy "Miniatura".Bliższe informacje zamieszczamy poniżej...

:: bliższe informacje o projekcie...

:: karta zgłoszenia...

:: plakat konkursu...

:: nuty do pobrania (.zip)...

początek strony...

Polsko-Niemiecki Konkurs Pianistyczny "Młode Talenty 2013"

autor: Grażyna Wójcik-Sowińska; opublikował: administrator

25.09.2012

W dniach 19 - 20 kwietnia 2013 r. odbędzie się Polsko-Niemiecki Konkurs Pianistyczny "Młode Talenty".

:: czytaj więcej...

:: regulamin...

:: ordnung...

:: harmonogram konkursu...

:: harmonogram konkursu (Deutsch)...

:: przesłuchania konkursowe...

:: harmonogram prób...

początek strony...

Reporterskim okiem - Ferie w Muzycznej – „Dla każdego coś miłego”

opublikował: administrator

25.03.2013

W dniach 28.01.-06.02.2013 w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego odbyły się artystyczne zajęcia dla dzieci ze szczecińskich szkół ogólnokształcących i naszej szkoły muzycznej. Organizatorami przedsięwzięcia była Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia i Stowarzyszenie Villa Artis przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia. Ferie odbyły się dzięki pozyskanym dotacjom z Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Szczecin. Naszym celem było urozmaicenie dzieciom wolnego czasu, by na długo w ich pamięciach pozostał jako czas spędzony atrakcyjnie, twórczo i praktycznie. Mamy nadzieję, jako kadra nauczycielska, że nam się to udało, a jak było popatrzcie i przeczytajcie…..

:: czytaj całość...

początek strony...

Edukacja z Mistrzem

opublikował: administrator

26.03.2013

Dnia 8 kwietnia 2013r. (poniedziałek) w Państwowej Szkole Muzycznej l stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie odbędą się Regionalne Warsztaty Fletowe dla nauczycieli i uczniów szkół muzycznych I i II stopnia prowadzone przez prof. Jerzego Mrozika (AM im. K. Lipińskiego we Wrocławiu). Warsztaty połączone będą z wykładem metodycznym dla uczniów, nauczycieli i rodziców na temat: Solidne podstawy gry na flecie – fundamentem do prawidłowego rozwoju flecisty.

:: bliższe_informacje...

:: karta zgłoszenia...

:: harmonogram warsztatów...

:: adios_muchachos_glos1.pdf...

:: adios_muchachos_glos2.pdf...

:: el_choclo_glos1.pdf...

:: el_choclo_glos2.pdf...

:: kanony.pdf...

:: la-cumparsita_glos1.pdf...

:: la-cumparsita_glos2.pdf...

początek strony...

Rozrywkowe ABC

opublikował: administrator

31.08.2012

W dniach 4 - 7 września br. będziemy gościć w naszej szkole młodzieżowy Big - Band z zaprzyjaźnionego Gymnasium am Stadtpark Uerdingen z Krefeld. W ramach projektu odbędą się wspólne próby, koncerty i spotkania naszego zespołu Art Band z grupą niemiecką.

Zapraszamy na Koncert w Sali Bogusława Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie (6.09.2012 r., godz. 18:00), oraz na Koncert w Auli I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie (7.09.2012 r., godz. 10:00).

Projekt dofinansowany przez Polsko - Niemiecką Współpracę Młodzieży oraz Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Szczecinie. Dziękujemy firmom Tel-Tech, oraz I-DENT za wsparcie finansowe niezbędne przy realizacji projektu.

początek strony...

Edukacja z Mistrzem - Warsztaty pianistyczne

opublikował: administrator

11.02.2013

:: więcej informacji...

:: karta zgłoszenia...

:: plakat warsztatów...

:: harmonogram...

początek strony...

Dialogi z fortepianem – Tomasz Trzciński pianista, kompozytor, dyrygent

opublikował: administrator

11.02.2013

We wtorek 26 lutego 2013 roku o godz. 17:00 zapraszamy do siedziby szkoły przy al. Woj. Polskiego 115 w Szczecinie na spotkanie muzyczne z cyklu Nasi Absolwenci. Tym razem gościć będziemy Tomasza Trzcińskiego – pianistę, kompozytora i dyrygenta.

:: więcej informacji...

początek strony...

Ferie w Muzycznej - Dla każdego coś miłego

opublikował: administrator

02.01.2013

Jeśli: masz od 9 do 13 lat, jesteś uczniem jednej ze szkół ogólnokształcących miasta Szczecina, interesujesz się artystyczną działalnością lub chcesz się dowiedzieć czy masz ukryty talent w tym kierunku, chcesz twórczo spędzić czas wolny podczas ferii zimowych 2013, masz umiejętności gry na dowolnym instrumencie albo lubisz czy też potrafisz śpiewać - koniecznie zapisz się już dziś na „Ferie w Muzycznej” – artystyczne półkolonie w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego, al. Woj. Polskiego 115.

Organizatorami projektu są: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie oraz Stowarzyszenie Villa Artis przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie

:: muzyczne ferie - bliższe informacje...

:: program ferii...

:: karta zgłoszenia...

:: karta kwalifikacji...

początek strony...

Rozrywkowe ABC

opublikował: administrator

11.09.2012

Na zaproszenie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Szczecinie w dniach 3-8 września 2012 r. przebywała w naszym mieście orkiestra z Gymnasium am Stadtpark z Krefeld pod kierunkiem Jurgena Vey’a. W ramach spotkania big band’ów pn. „ Rozrywkowe ABC”, zespół Art Band pod kierownictwem Piotra Okrzyńskiego wystąpił wspólnie z zespołem z Niemiec podczas koncertów w Zamku Książąt Pomorskich oraz w Liceum Ogólnokształcącym nr 1.

Oba koncerty spotkały się z ciepłym przyjęciem publiczności. Oprócz wspólnych prób polska i niemiecka młodzież zrealizowała bogaty program turystyczno – rozrywkowy poznając interesujące historycznie miejsca w Szczeceinie. Kierownik zespołu Jurgen Vey w podziękowaniu za dotychczasową bardzo udaną współpracę zaprosił zespół Art Band na kolejne koncerty do Krefeld w 2013 roku.

:: galeria...

początek strony...

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Szczecinie cop. 2012