Zajęcia sekcji dętej orkiestry w roku szkolnym 2016/2017

opublikował: administrator

05.09.2016

Zajęcia sekcji dętej orkiestry szkolnej z panem Piotrem Kokosińskim rozpoczną się 20 września 2016 roku o godz. 19.00 w sali nr 36.

początek strony...

Orkiestra UNISONO i Orkiestra Przygotowawcza w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie

opublikował: administrator

28.10.2012

Dziecięca orkiestra UNISONO utworzona została w roku szkolnym 1990/91. Był to rok, w którym od 1 września szkołą kierował dyrektor Stanisław Sadłowski. Jednym z priorytetów jego działalności było pobudzenie aktywności szkoły, poprzez intensywne akcje koncertowe uczniów w środowisku Szczecina. Ze szkolnej orkiestry udało się stworzyć prężny i uroczy zespół, który pod nazwą UNISONO z rozmachem dawał samodzielne koncerty nie tylko w Szczecinie, ale również poza granicami Polski - w Niemczech, Rosji i Francji. Ponadto podczas pobytu w Portugalii, wraz z Coro Juvenil Eborae Musica została nagrana płyta CD.Obecnie orkiestra UNISONO koncertuje dla szkół podstawowych i gimnazjów Szczecina. Uroku tym imprezom dodaje fakt, że za pulpitem zasiadają nie raz uczniowie tych szkół, którzy są jednocześnie uczniami szkoły muzycznej. Tradycyjnie każdego roku orkiestra występuję z okazji święta 11 listopada wykonując program złożony z pieśni patriotycznych i legionowych, od lat przyjmowany gorąco przez publiczność. Również w okresie świąt Bożego Narodzenia zespół daje koncerty kolęd i pieśni bożonarodzeniowych.

kliknij aby posłuchać...

Oprócz orkiestry Unisono działa orkiestra Przygotowawcza prowadzona przez nauczyciela Marka Siwkę, złożona z uczniów klas drugich, trzecich oraz czwartych. Istotą zajęć jest wspólne muzykowanie, poprzez które dzieci nabywają umiejętności gry w zespole. Ze względu na wiek młodych artystów, repertuar jest bardzo zróżnicowany - począwszy od dzieł muzyki "klasycznej" w łatwych opracowaniach, przez muzykę rozrywkową, na tematach filmowych kończąc. Aktywność koncertowa zespołu t o minimum cztery prezentacje w ciągu roku: Koncert Jesienny, Koncert Bożonarodzeniowy, Koncert Wiosenny oraz Koncert Wakacyjny (podsumowujący rok pracy).

  

początek strony...

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Szczecinie cop. 2012