Koncert Stypendystów 21 marca 2018

opublikował: administrator

26.03.2018

Zapraszamy na fotorelację z koncertu w Filharmonii Szczecińskiej.

Zespół Art Band wystąpił 21 marca 2018 roku na Koncercie Stypendystów.

Fotorelacja

początek strony...

PODZIĘKOWANIA

opublikował: administrator

11.01.2016

Pani Dyrektor serdecznie dziękuje Uczniom zespołu Art Band pod kierownictwem Pana Piotra Okrzyńskiego za udział w widowisku „Mikołajki” w dniu 6 grudnia 2015 r.

:: oficjalne podziękowanie

początek strony...

Zespół „ART BAND” w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie

Zespół ART BAND

29.10.2012

Zespół „ART BAND”, założony przez Piotra Okrzyńskiego działa w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Szczecinie od 2003 roku. Formacja jest złożona z sekcji rytmicznej, saksofonów, trąbek, klarnetów i fletów.

Zespół z powodzeniem koncertuje na estradach miasta oraz poza granicami kraju. Grupa występowała w Filharmonii Szczecińskiej, Zamku Książąt Pomorskich, Teatrze Letnim, Ogrodzie Różanym, Polskim Radiu Szczecin, klubie XII Muz, Liceum Plastycznym, Zespole Szkół Muzycznych, Korpusie Wielonarodowym, Free Blues Club, Muzeum Narodowym oraz na wielu imprezach plenerowych w Szczecinie (Dni Morza, Balic Tall Ships Regatta 2015, Piknik nad Odrą, Festyn Rodzinny na Jasnych Bloniach 2015). Cyklicznie koncertuje w Niemczech na dużej gali muzycznej w Seidenweberhaus w Krefeld dla tysięcznej publiczności.

W listopadzie 2009 w studiu S1 szczecińskiego radia big band nagrał płytę, która została wydana w 14 tyś. nakładzie. W grudniu 2013 zespół otwierał Międzynarodową Konferencję Euroregionu Pomerania w Teatrze „Pleciuga”. W maju 2013 Art Band wystąpił z Jose Torresem i jego zespołem Havana Dreams. Wspólnie wykonano latynoskie utwory specjalnie przygotowane na ten koncert. Co roku zespół zapewnia oprawę muzyczną miejskiej imprezie mikołajkowej w Szczecińskim Domu Sportu dla ok. 900 dzieci, oraz Śniadania Palmowego w Słowianinie dla potrzebujących i samotnych mieszkańców Szczecina. Na repertuar zespołu składają się standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej, takich kompozytorów jak: Count Basie, Duke Ellington, Herbie Hancock, George Gershwin, Cole Porter, John Lord, Steve Wander, Elvis Presley.

Kierownikiem artystycznym jest Piotr Okrzyński (próby całości i sekcji instrumentów dętych drewnianych). Nauczyciele współpracujący: Michał Koniarski (sekcja rytmiczna, Wojciech Bublej ( instrumenty dęte blaszane) oraz Dariusz Podemski (zespół przygotowawczy ART BAND).

początek strony...

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Szczecinie cop. 2012