Misja PSM I st. im. T. Szeligowskiego w Szczecinie

opublikował: administrator

25.08.2012

  • Nasza Szkoła:
  • - kształci i wychowuje w zakresie edukacji artystycznej przyszłych profesjonalnych muzyków oraz świadomych odbiorców sztuki
  • - ucząc w systemie indywidualnej gry na instrumentach promuje wspólne muzykowanie w zespołach i chórze
  • - rozwija osobowość, wrażliwość estetyczną i otwartość społeczną
  • - uczy kreatywności, systematycznej pracy, odpowiedzialności i umiejętności pracy w zespole
  • - organizuje warsztaty i spotkania z mistrzami w dziedzinie muzyki
  • - umożliwia wymianę doświadczeń pomiędzy nauczycielami i uczniami szkół muzycznych w środowisku lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym

:: koncepcja pracy szkoły na lata 2012 - 2015...

początek strony...

Uwaga!

opublikował: administrator

Zgodnie z Zarządzeniem nr 88/2014 Dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I st. dnia 12 września 2014 r w godz. 14:00 – 15:00 odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej.

początek strony...

Kiermasz Podręczników i Nut

opublikował: administrator

3.09.2014

We wtorek 16 września 2014 r. od godziny 17:15 będzie można sprzedać i kupić używane podręczniki do kształcenia słuchu, audycji muzycznych oraz materiały nutowe na instrumenty muzyczne. Serdecznie zapraszamy!

:: zobacz również listę podręczników...

początek strony...

Tygodniowy rozkład zajęć - rok szkolny 2014/2015

opublikował: administrator

1.09.2014

Tygodniowy rozkład zajęć - rok szkolny 2014/2015

początek strony...

Rok Szkolny 2014/2015

opublikował: administrator

20.08.2014

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 dla wszystkich klas Państwowej Szkoły Muzycznej I st.im.T.Szeligowskiego odbędzie się 1 września 2014r. o godz.16.00 w sali gimnastycznej VII LO przy ul.Jana Styki 13 w Szczecinie

początek strony...

Informacje dotyczące remontu generalnego siedziby PSM I st. im. T. Szeligowskiego w Szczecinie

opublikował: administrator

2.08.2014

Informujemy, iż od dnia 10 lipca 2014 r. nasza szkoła funkcjonuje w zastępczym, na czas generalnego remontu, budynku VII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Jana Styki 13.

Składamy podziękowanie wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i pomogli w przeprowadzce z budynku przy al. Woj. Polskiego 115 do budynku VII LO przy ul. Jana Styki 13. Szczególnie gorąco dziękujemy Panu Bogdanowi Gawrońskiemu za użyczenie samochodu oraz za pomoc w pakowaniu majątku szkolnego. Dziękujemy również Panu Łukaszowi Piątek, Pani Julicie Walles oraz uczennicom Katarzynie Walles i Karinie Paul.

zobacz galerię zdjęć wykonanych podczas przeprowadzki...

W dniu 17 lipca 2014 r. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek podpisali umowę na realizację projektu „Przebudowa z renowacją zabytkowego budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie na cele edukacyjne i kulturalne”. Szczegóły na temat tego wydarzenia można przeczytać na stronach internetowych Urzędu Miasta Szczecin, Urzędu Marszałkowskiego oraz Kuriera Szczecińskiego oraz innych portali miejskich. Zapraszamy do lektury!

Muzyczna będzie jak nowa

Największa inwestycja oświaty

Modernizacja Państwowej Szkoły Muzycznej

Modernizacja Szkoły Muzycnej

Renowacja Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia

początek strony...

Koncert i pożegnanie absolwentów

opublikował: administrator

11.06.2014

W dniu 25 czerwca 2014r. o godz.17.00 w Filharmonii szczecińskiej odbył się Koncert i Pożegnanie Absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie.

:: zapraszamy do galerii...

początek strony...

Wizyta w Danii

opublikował: administrator

9.06.2014

W dniach 20-23.03.2014r. Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie, Jakub Mazur i Eryk Vykysaly, tworzący duet gitarowy pod kierunkiem pani Beaty Vykysaly koncertowali w Danii.

Wyjazd ten odbył się na zaproszenie Rotary Club Szczecin Pomerania i Herning Sondre Rotary. Wrażeniami z pobytu w Danii dzieli się nauczycielka PSM I st. w Szczecinie Pani Beata Vykysala. W wyjeździe tym oprócz uczniów naszej szkoły, brali też udział przedstawiciele pozostałych szkół muzycznych Szczecina. „Mieszkaliśmy w domkach, które służą dzieciom i młodzieży jako internat w czasie trwania roku szkolnego. Obok zajęć z przedmiotów ogólnych, głównie kształcą się tam przyszli muzycy, zwłaszcza grający na instrumentach orkiestrowych. Byliśmy zaskoczeni niezwykłą gościnnością i otwartością dyrekcji, nauczycieli i młodzieży uczącej się na terenie tego wspaniałego obiektu. Młodzieży nie tylko pochodzącej z Danii, ale również z innych państw Europy. Duże wrażenie zrobiły na nas budynki z przeznaczeniem do ćwiczenia na instrumentach czy też wspaniałej auli na koncerty. W każdej sali dydaktycznej był wysokiej klasy sprzęt muzyczny do słuchania, mnóstwo literatury muzycznej: książek, nut. Wszystko czego potrzebuje młody człowiek aby rozwijać swój talent. Oprócz naszych prezentacji, prób oraz koncertów, znalazł się czas na integrację. Byliśmy na wycieczce wraz z młodymi Duńczykami na zachodnim wybrzeżu Jutlandii. Miejscu, gdzie przez lata rozbijały się statki, gdzie hula wiatr i są piękne widoki z wysokiego wybrzeża. Taka wspólna wycieczka niezwykle zintegrowała młodzież ze sobą. Przypieczętowaniem tej niezwykłej przyjaźni były wspólne śpiewy oraz tańce. Duńczycy nauczyli nas swoich, my w rewanżu pokazaliśmy im mix naszych ludowych, skocznych tańców.

Niezwykłym przeżyciem był jednak koncert charytatywny w niedzielę 23 marca, który odbył się w pięknej Sali na 400 osób w mieście Herning. Koncert, podczas którego zbierano pieniądze na szczepionki przeciw polio dla krajów słabo rozwiniętych. Wystąpili na nim uczniowie szkół muzycznych Szczecina, w tym duet Kuby i Eryka przyjęty z niezwykłym aplauzem oraz duńska młodzież z Orkester Efterskolen w Holstebro i Herning Musikskole. Uwieńczeniem koncertu, było wspólne wykonanie dwóch utworów połączonych sił młodych muzyków z Danii i Polski.

To niezwykłe spotkanie z muzykami z Danii, wymiana doświadczeń między pedagogami obu krajów i fakt, że duet mógł uświetnić swoim występem koncert na rzecz pomocy innym, na długo pozostaną w naszej pamięci”.

:: zapraszamy do galerii...

początek strony...

Domowe Granie - akompaniamenty Małgorzaty Kieruczenko-Żwirko

opublikował: administrator

16.05.2014

Zapraszamy do bezpłatnego korzystania z nagrań akompaniamentów autorstwa Małgorzaty Kieruczenko-Żwirko dostępnych na stronie: www.domowegranie.edu.pl.

początek strony...

Warsztaty Muzyki Rozrywkowej z udziałem dra Macieja Fortuny

opublikował: administrator

14.05.2014

W dniu 21 maja 2014 o godz. 12:00 w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Szczecinie odbyły się WARSZTATY MUZYKI ROZRYWKOWEJ. Tajniki sztuki improwizacji przybliżył znakomity polski trębacz jazzowy dr Maciej Fortuna, wykładowca trąbki jazzowej w Zakładzie Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Poznaniu. Warsztaty przeznaczone były dla uczniów i nauczycieli szkół muzycznych I i II stopnia.

:: Maciej Fortuna...

początek strony...

VII Ogólnopolski Konkurs Perkusyjny Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia

opublikował: administrator

14.11.2013

W dniach 14 –16 kwietnia 2014 r.w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Szczecinie odbył się VII Ogólnopolski Konkurs Perkusyjny Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia.

:: zapraszamy do galerii...

początek strony...

Miniatura - VI Konkurs wiolonczelowy - 28 kwietnia 2014 r.

opublikował: administrator

31.03.2014

:: zapraszamy do galerii...

początek strony...

Muzyczne Warsztaty Tyflodydaktyczne adresowane do nauczycieli szkół muzycznych wszystkich szczebli.

opublikował: administrator

28.03.2014

W dniach 12-13.04.2014r. odbyły się Muzyczne Warsztaty Tyflodydaktyczne adresowane do nauczycieli szkół muzycznych wszystkich szczebli. Warsztaty organizowane przez Lions Club Magnolia w Szczecinie przy współudziale z Akademią Sztuki, Zespołem Szkół Muzycznych im. F. Nowowiejskiego i Państwową Szkołą Muzyczną im. T. Szeligowskiego oraz Polskim Związkiem Niewidomych Okręg Zachodniopomorski. Prowadzącymi byli najwybitniejsi polscy tyflodydaktycy – muzycy Helena Jakubowska z Warszawy i Henryk Wereda z Poznania oraz posiadający doświadczenie w kształceniu uczniów z dysfunkcją wzroku pedagodzy ze szkół muzycznych ze Szczecina.

:: czytaj całość...

:: prezentacja warsztatów...

:: audycja radiowa...

początek strony...

Absolwenci - ankieta

opublikował: administrator

24.01.2014

Drodzy Absolwenci! Zapraszamy do podzielenia się z nami własnymi spostrzeżeniami na temat nauki w naszej szkole poprzez wypełnienie ankiety. Na Wasze opinie czekamy do końca kwietnia 2014 roku. Wypełnione ankiety prosimy przesyłać na adres psm@um.szczecin.pl.

:: ankieta...

początek strony...

Polsko-Niemiecki Konkurs pianistyczny „Młode Talenty” Szczecin 8 – 10 maja 2014 r.

opublikował: administrator

22.01.2014

W dniach 8 - 10 maja 2014 r. w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia przy al. Woj. Polskiego 115 w Szczecinie odbył się Polsko – Niemiecki Konkurs Pianistyczny „Młode Talenty”. Konkurs finansowany był przez Urząd Miasta Szczecin, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży, Remondis, Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, Akademię Sztuki w Szczecinie, Stowarzyszenie Willa Artis przy PSM I st. w Szczecinie, Radę Rodziców PSM I st. w Szczecinie.

:: zapraszamy do galerii...

:: laureaci konkursu...

:: Jury...

::Młode Talenty w TVP Szczecin...

początek strony...

"Mam talent nie mam instrumentu"

opublikował: administrator

18.11.2013

W ramach programu "Mam talent nie mam instrumentu" Szkoła zakupiła instrument Obój Oscar Adler & Co. Model 100 wraz z etui. Zakup ten był możliwy dzięki dofinansowaniu przez Bank Zachodni WBK S.A. 1 Oddział Makroregionalny w Szczecinie.

początek strony...

"Mały Mozart" - Innowacja Pedagogiczna w PSM I st. w Szczecinie

autor: Katarzyna Kuszwara; opublikował: administrator

27.09.2013

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia realizuje innowacyjny program „Mały Mozart” finansowany przez Urząd Miasta Szczecin Wydział Oświaty w ramach programów projakościowych. Innowacja Pedagogiczna”Mały Mozart” – wprowadza techniki szybkiego czytania i zapamiętywania w nauce muzyki.

:: szczegółowy program innowacji...

początek strony...

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Szczecinie cop. 2012