Życzenia świąteczne

opublikował: administrator

21.12.2016

początek strony...

Zimowa przerwa świąteczna

opublikował: administrator

22.12.2016

Przypominamy, iż zimowa przerwa świateczna trwa od 23 grudnia 2016r. do 1 stycznia 2017 roku.

Zajęcia rozpoczynają się 2 stycznia 2017 roku zgodnie z planem. Piątek 6 stycznia jest dniem świątecznym ustawowo wolnym od zajęć dydaktycznych.

początek strony...

Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato

opublikował: administrator

15.12.2016

Zapraszamy do udziału w niezwykłym projekcie, którego celem jest nauczenie rodziców śpiewania dla dzieci i wspólnie z dziećmi.

Dlaczego warto żyć ze śpiewem – z muzyką na co dzień?

Śpiewanie piosenek, a zwłaszcza kołysanek przez najbliższe dziecku osoby jest doskonałą stymulacją dla niezwykle szybko rozwijającego się mózgu dziecka. Piosenki, które malec słyszy przed snem dają poczucie bezpieczeństwa, bliskości i ciepła. Śpiew słyszany przez dziecko już od momentu narodzenia, pomaga w nauce mówienia. Piosenki ułatwiają odbiór tekstu oraz jego zapamiętanie, pomagają dzieciom wyrażać emocje

Dlaczego powinniśmy śpiewać dzieciom?

Śpiewanie wpływa korzystnie na rozwój emocjonalny dziecka, stymuluje naukę języka, poszerza zasób słów, a przede wszystkim jest dobrą zabawą dla rodziców i ich pociech. Kołysanki w wykonaniu mamy, taty, wspólne śpiewanie w rodzinnym domu to bezcenne wspomnienia z dzieciństwa, które zapamiętuje się na całe życie. Maluchy od pierwszych dni uczą się kontaktu z kulturą, a także czynnego w niej udziału.

Projekt jest dofinansowany ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin.

początek strony...

Ogólnopolska Olimpiada Zespołów Kameralnych - podziękowanie

opublikował: administrator

22.10.2016

Składamy serdeczne podziękowania naszym sponsorom za pomoc w realizacji projektu artystyczno-edukacyjnego pn. Ogólnopolskiej Olimpiady Zespołów Kameralnych, który odbył się w dniach 12-13 grudnia br. w naszej szkole. A są to:

URZĄD MIASTA SZCZECIN

STANISŁW MAGDIJ BIERHALLE

ARTUR WRÓBEL PROOGRZEWANIE

MAGDALENA SIKORSKA –DTREKTOR HOTELU ATRIUM

MAGDALENA GOLEMA - KARCZMA POLSKA

SIGMA PRO-CENTRUM

IWONA RADIN –RUTKOWSKA - PREZES STOWARZYSZENIE VILLA GRAWITZA

GRZEGORZ WALCZYŃSKI - SALON MUZYCZNY FAN

MIROSŁAW PORĘBA - SELFA S.A.

KAUFLAND

SKLEP MUZYCZNY RIFF

Dzięki Państwa wsparciu mogliśmy gościć miłośników kameralnego muzykowania – uczniów i nauczycieli szkół muzycznych I i II stopnia z całej Polski. Życzliwość i hojność, którymi Państwo nas obdarzyli, pozwoliły, aby Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego, i jednocześnie miasto Szczecin stały się wyjątkowym miejscem na mapie kultury muzycznej kraju.

Wierzymy, że nasza współpraca przyczyniła się do umocnienia Państwa pozytywnego wizerunku na rynku.

Relację z tego wydarzenia przygotowało Radio Szczecin:

Młodzi muzycy z całej Polski rywalizują w Szczecinie

Zapraszamy na fotorelację z koncertu w obiektywie pana Arkadiusza Kruszczyńskiego

początek strony...

Ogólnopolska Olimpiada Zespołów Kameralnych.

opublikował: administrator

19.10.2016

Na zdjęciu - laureaci II miejsca - nonet trąbkowy z POSM II st. z Katowic, czyli: Bartosz Pawłowski, Kamil Jurkiewicz, Łukasz Rudnik, Fabian Klimanek, Bartosz Jałowiecki, Łukasz Targowski, Adam Tkaczyk, Jakub Piekutowski, Mateusz Zimnik - pracują pod kierunkiem pana Rafała Dudka.

W dniach 12 - 13 grudnia 2016 r. w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia przy al. Woj. Polskiego 115 w Szczecinie odbyła się się Ogólnopolska Olimpiada Zespołów Kameralnych.

Dofinansowanie ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Relację z tego wydarzenia przygotowało Radio Szczecin:

Młodzi muzycy z całej Polski rywalizują w Szczecinie

Zapraszamy na fotorelację z koncertu w obiektywie pana Arkadiusza Kruszczyńskiego

:: Finaliści i laureaci olimpiady - pełna lista

:: harmonogram olimpiady

:: regulamin - do pobrania

:: karta zgłoszenia uczestnika - do pobrania

początek strony...

Świąteczne Kolędowanie

opublikował: administrator

15.12.2016

Wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli zaprosiliśmy na Świąteczne Kolędowanie do Auli naszej Szkoły w środę 21 grudnia.

Po śpiewaniu zaprosiliśmy na tradycyjne spotkanie z fontanną pełną czekolady sponsorowaną przez Radę Rodziców. Było słodko!

początek strony...

GRAJKI MIKOŁAJKI

opublikował: administrator

12.12.2016

6 grudnia w Auli naszej szkoły odbył się koncert w ramach cyklicznych audycji dla dzieci Bajki - Grajki zatytułowany "Przyjdź do nas Mikołaju". W tym wyjatkowym dniu oczekiwanie na Mikołaja uświetniły dwa chóry - chór Wiolinki z SP 71 pod dyrekcją pani Magdaleny Wiśniewskie-Kuraj, który bierze udział w programie Akademia Chóralna Śpiewająca Polska; oraz Chór dziecięcy SP 61 pod dyrekcją pani Alicji Kurgan.

Z całego serca dziękujemy uczniom i Paniom Dyrygentkom za obecność i nadanie wyjatkowej oprawy muzycznemu spotkaniu z Mikołajem.

Krótka fotorelacja z koncertu

początek strony...

IV Regionalny Konkurs Pianistyczny Szkół Muzycznych I st. województwa zachodniopomorskiego

opublikował: administrator

24.10.2016

W dniu 9 lutego 2017 r. w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia przy al. Wojska Polskiego 115 w Szczecinie odbędzie się IV Regionalny Konkurs Pianistyczny Szkół Muzycznych I st. województwa zachodniopomorskiego.

Celem konkursu jest konfrontacja dokonań edukacyjnych w zakresie gry na fortepianie, prezentacja dorobku artystycznego oraz wymiana doświadczeń uczniów i nauczycieli klas fortepianu szkół muzycznych województwa zachodniopomorskiego.

:: plakat wydarzenia

:: regulamin oraz karta zgłoszenia uczestnika - do pobrania

początek strony...

Warsztaty Gitarowe z Mistrzem Jakubem Kościuszką

opublikował: administrator

14.12.2016

W dniach 15-16 grudnia 2016r. odbyły się w naszej szkole Warsztaty Gitarowe z dr. Jakubem Kościuszką. W ramach warsztatów odbył się szereg lekcji mistrzowskich z uczniami naszej szkoły, prelekcja pt. "Technika w służbie muzyki-prowadzenie melodii jako największe wyzwanie dla muzyka grającego na instrumencie harmonicznym", oraz Koncert Bokun-Kościuszko Duo, czyli duetu gitarowo - klarnetowego: Jakub Kościuszko - gitara, oraz Jan Jakub Bokun - klarnet.

Jakub Kościuszko w roku 2009 ukończył z wynikiem celującym Akademię Muzyczną we Wrocławiu, gdzie pracował pod kierunkiem prof. Piotra Zaleskiego, oraz Królewskie Konserwatorium w Hadze w klasie maestro Zorana Dukića. W roku 2010 otrzymał dyplom z wyróżnieniem oraz stypendium od maestro Oscara Ghiglii podczas kursu Accademii Chigiana w Sienie. Uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych we wrocławskiej Akademii w roku 2016. Regularnie udziela lekcji w ramach kursów muzycznych i lekcji mistrzowskich. Jakub Kościuszko zdobywał laury na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach gitarowych. Udoskonalał swoje umiejętności biorąc udział w lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez takich gitarzystów jak: Abel Carlevaro, Oscar Ghiglia, Scott Tennant, Roberto Aussel, Pavel Steidl.

więcej

fotorelacja z warsztatów - tym razem na wesoło

:: harmonogram

początek strony...

Warsztaty Klarnetowe z Mistrzem Jakubem Bokunem

opublikował: administrator

01.12.2016

W dniu 15 grudnia 2016r. w ramach projektu "Edukacja z Mistrzem" odbyły się warsztaty klarnetowe z Janem Jakubem Bokunem z Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, które zakończone zostały koncertem duetu w składzie:

Jan Jakub Bokun - klarnet,

Jakub Kościuszko - gitara.

Zapraszamy na fotorelację pana Dariusza Podemskiego z warsztatów

:: harmonogram

:: regulamin warsztatów

:: formularz zgłoszeniowy uczestnika warsztatów

początek strony...

Nasi stypendyści

opublikował: administrator

01.12.2016

Wiktoria Wasiak, Kamil Borsuk, Szymon Kaczorkiewicz, Wiktor Komorowski, Michał Urzykowski i Władysław Zalewski to tegoroczni laureaci Stypendium Artystycznego Miasta Szczecin, które przyznawane jest od 1991 roku dla młodych szczecinian o wybitnych zdolnościach i osiągnięciach artystycznych.

Gratulujemy naszym młodym muzykom.

fot. za https://wiadomosci.szczecin.eu/kultura-i-sport/stypendia-artystyczne-2016-rozdane

Relacja z wręczenia stypendiów

Relacja internetowego wydania Kuriera Szczecińskiego

początek strony...

KONKURS PIANISTYCZNY I HARFOWY „MŁODE TALENTY”

opublikował: administrator

30.11.2016

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, iż w dniach 21-22 kwietnia 2017 roku po raz pierwszy zaprosimy na nową odsłonę Konkursu „Młode Talenty".

Ma on przebiegać pod nazwą I ZACHODNIOPOMORSKI KONKURS PIANISTYCZNY I HARFOWY „MłODE TALENTY". Zapraszamy zatem do udziału nie tylko uczniów klas fortepianu, ale rownież uczniów klasy gry na harfie.

Partnerami konkursu są Akademia Sztuki w Szczecinie i Stowarzyszenie Villa Grawitza w Szczecinie.

Zapraszamy do zapoznania się regulaminem i programem konkursu poniżej:

:: harmonogram i program

:: formularz zgłoszeniowy

początek strony...

Zimowy koncert gitarowy

opublikował: administrator

21.12.2016

Uczniowie szczecińskich szkół muzycznych zagrali podczas Zimowego Koncertu Gitarowego w sali teatralnej Akademii Sztuki w Szczecinie.

21 grudnia 2016 | środa | godzina 18.00 | sala teatralna | Pałac pod Globusem

początek strony...

FERIE W MUZYCZNEJ

opublikował: administrator

28.10.2016

Szanowni Rodzice i Opiekunowie uczniów,

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego od kilku lat podczas ferii zimowych organizuje na terenie szkoły półkolonie dla dzieci w wieku 6-13 lat.

Oferta skierowana jest do wszystkich dzieci będących uczniami szkół ogólnokształcących miasta Szczecina, nie tylko do uczniów szkół muzycznych.

Termin obejmuje osiem dni roboczych, tj. 13-17.02. i 20-22.02.2017

Gwarantujemy - wszystkie zajęcia, opieka kadry, materiały warsztatowe, wyżywienie, ubezpieczenie, w cenie 260 zł/os. za całe półkolonie - 8 dni.

Zapraszamy do zapoznania się z całością oferty poniżej:

:: pełny opis półkolonii w PSM I st. w Szczecinie 2017

:: ramowy plan zajęć „Ferie w muzyku”

:: karta kwalifikacyjna

początek strony...

Szkolny Konkurs Pianistyczny "Jednego Utworu"

opublikował: administrator

26.11.2016

Szkolny Konkurs Pianistyczny "Jednego Utworu"odbył się 21 listopada 2016r. w auli PSM I stopnia w Szczecinie.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia:

fotorelacja

początek strony...

UROCZYSTY KONCERT MUZYKI POLSKIEJ 14 LISTOPADA

opublikował: administrator

24.11.2016

Koncert Muzyki Polskiej z okazji Święta Niepodległości odbył się 14 listopada 2016r. o godz.17.00 w auli PSM I stopnia W Szczecinie.

Jak zawsze, młodzi muzycy oraz ich mentorzy stanęli na wysokości zadania. Wykonane utwory poruszyły serca publiczności.

Nasza fotorelacja z koncertu w obiektywie pani Katarzyny Sochackiej

początek strony...

Wieczornica z okazji Święta Niepodległości

opublikował: administrator

26.10.2016

W dniu 09 listopada 2016 roku Kwartet Fletowy naszej szkoły wystąpił podczas uroczystości Wieczornicy zorganizowanej z okazji Święta Niepodległości w klubie gminnym w Bezrzeczu.

Kwartet pracuje pod kierownictwem Pani Anny Chudzio- Leszczyńskiej. Zespół ma na koncie liczne sukcesy konkursowe w Polsce i w Niemczech. W skład kwartetu wchodzą uczennice: Karolina Woźniak, Łucja Kurzajewska, Helena Korniluk i Aleksandra Kępińska. Podczas Wieczornicy uczennice wykonały Walca F. Chopina a ich nauczycielka Poloneza "Pożegnanie Ojczyzny" M.K. Ogińskiego. Flecistki spotykały się z dużym aplauzem publiczności i zaproszeniem do koncertów przy innych okazjach.

Zapraszamy do przeczytania relacji ze strony www.mojebezrzecze.pl

początek strony...

UROCZYSTY KONCERT I SPOTKANIE ROTARY CLUB SZCZECIN CENTER

opublikował: administrator

09.11.2016

W poniedziałek 7 listopada 2016 roku gościliśmy w naszej szkole członków Rotary Club Center z Panią Prezydent Beatą Piątak na czele. Obecny był także Prezydent ubiegłej kadencji, obecny na zorganizowanym w kwietniu br. koncercie charytatywnym, na którym wystąpiła Baltic Neopolis Orchestra. Dochód z tego koncertu został przekazany wybitnie uzdolnionemu uczniowi naszej szkoły Władkowi Zalewskiemu na zakup pianina.

W poniedziałkowy wieczór Władek wystąpił przed zgromadzoną publicznością w podziękowaniu za wspaniały gest. To muzyczne podziękowanie skierowane było również do Pani Mecenas Grażyny Wódkiewicz, która okazała ogromną życzliwość i wsparcie w zorganizowaniu pomocy dla Władka.

Klub Rotary Center był jednym – obok hojnych Klubów Lions : LC Szczecin Jantar, LC Szczecin Rainbow Bridge, LC Szczecin Magnolia oraz LC Police – z darczyńców, dzięki którym Zespół Akordeonowy pod kierunkiem pana Zbigniewa Pudło mógł udać się na Międzynarodowy Konkurs Zespołów Akordeonowych do Perm w Rosji. Zespół zdobył tam III miejsce.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania

początek strony...

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Szczecinie cop. 2012