Uwaga!

opublikował: administrator

W dniu 25.czerwca 2014 r. (środa) w związku z zakończeniem roku szkolnego przez absolwentów Szkoły wszystkie zajęcia dydaktyczne są odwołane w godz. 16:00 – 21:00.

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 79/2014 Dyrektora PSM I stopnia w Szczecinie z dnia 20.06.2014 r. w dniu 27.czerwca 2014 r. (piątek) o godz. 16.00 odbędzie się Posiedzenie Plenarnej Rady Pedagogicznej. Planowany czas trwania Posiedzenia Plenarnej Rady Pedagogicznej ok. 60 min.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie oferuje do sprzedaży instrument muzyczny: fortepian

Informacja o zbędnych składnikach majątku szkoły-instrumenty muzyczne (pianina i fortepiany) Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie oferuje do sprzedaży niżej wymienione instrumenty muzyczne: pianina i fortepiany

Informacja o zbędnych składnikach majątku szkoły-instrumenty muzyczne (puzony, kontrabasy, trąbka, klarnet) Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie

początek strony...

Statut PSM - tekst ujednolicony

opublikował: administrator

16.11.2013

ZARZADZENIE NR 150/2013 Dyrektora PSM I stopnia w Szczecinie z dnia 15.11.2013 r. w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego Statutu Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie

Statut PSM - tekst ujednolicony

początek strony...

Misja PSM I st. im. T. Szeligowskiego w Szczecinie

opublikował: administrator

25.08.2012

  • Nasza Szkoła:
  • - kształci i wychowuje w zakresie edukacji artystycznej przyszłych profesjonalnych muzyków oraz świadomych odbiorców sztuki
  • - ucząc w systemie indywidualnej gry na instrumentach promuje wspólne muzykowanie w zespołach i chórze
  • - rozwija osobowość, wrażliwość estetyczną i otwartość społeczną
  • - uczy kreatywności, systematycznej pracy, odpowiedzialności i umiejętności pracy w zespole
  • - organizuje warsztaty i spotkania z mistrzami w dziedzinie muzyki
  • - umożliwia wymianę doświadczeń pomiędzy nauczycielami i uczniami szkół muzycznych w środowisku lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym

:: koncepcja pracy szkoły na lata 2012 - 2015...

początek strony...

Podręczniki na rok 2014/2015

opublikował: administrator

23.06.2014

:: podręczniki

początek strony...

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

opublikował: administrator

18.06.2014

Zapraszamy na zakończenie roku szkolnego 2013/2014 27.06.2014 r. kl. I - cyklu sześcioletniego i kl. I - cyklu czteroletniego godz. 14.00, kl. II - V cyklu sześcioletniego i kl. II - III cyklu czteroletniego godz 15.00

początek strony...

Koncert i pożegnanie absolwentów

opublikował: administrator

11.06.2014

Państwowa Szkoła Muzyczna I st.im. Tadeusza Szeligowskiego zaprasza na Koncert i Pożegnanie Absolwentów w dniu 25 czerwca 2014r. o godz.17.00 w Filharmonii szczecińskiej.

początek strony...

Wizyta w Danii

opublikował: administrator

9.06.2014

W dniach 20-23.03.2014r. Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie, Jakub Mazur i Eryk Vykysaly, tworzący duet gitarowy pod kierunkiem pani Beaty Vykysaly koncertowali w Danii.

Wyjazd ten odbył się na zaproszenie Rotary Club Szczecin Pomerania i Herning Sondre Rotary. Wrażeniami z pobytu w Danii dzieli się nauczycielka PSM I st. w Szczecinie Pani Beata Vykysala. W wyjeździe tym oprócz uczniów naszej szkoły, brali też udział przedstawiciele pozostałych szkół muzycznych Szczecina. „Mieszkaliśmy w domkach, które służą dzieciom i młodzieży jako internat w czasie trwania roku szkolnego. Obok zajęć z przedmiotów ogólnych, głównie kształcą się tam przyszli muzycy, zwłaszcza grający na instrumentach orkiestrowych. Byliśmy zaskoczeni niezwykłą gościnnością i otwartością dyrekcji, nauczycieli i młodzieży uczącej się na terenie tego wspaniałego obiektu. Młodzieży nie tylko pochodzącej z Danii, ale również z innych państw Europy. Duże wrażenie zrobiły na nas budynki z przeznaczeniem do ćwiczenia na instrumentach czy też wspaniałej auli na koncerty. W każdej sali dydaktycznej był wysokiej klasy sprzęt muzyczny do słuchania, mnóstwo literatury muzycznej: książek, nut. Wszystko czego potrzebuje młody człowiek aby rozwijać swój talent. Oprócz naszych prezentacji, prób oraz koncertów, znalazł się czas na integrację. Byliśmy na wycieczce wraz z młodymi Duńczykami na zachodnim wybrzeżu Jutlandii. Miejscu, gdzie przez lata rozbijały się statki, gdzie hula wiatr i są piękne widoki z wysokiego wybrzeża. Taka wspólna wycieczka niezwykle zintegrowała młodzież ze sobą. Przypieczętowaniem tej niezwykłej przyjaźni były wspólne śpiewy oraz tańce. Duńczycy nauczyli nas swoich, my w rewanżu pokazaliśmy im mix naszych ludowych, skocznych tańców.

Niezwykłym przeżyciem był jednak koncert charytatywny w niedzielę 23 marca, który odbył się w pięknej Sali na 400 osób w mieście Herning. Koncert, podczas którego zbierano pieniądze na szczepionki przeciw polio dla krajów słabo rozwiniętych. Wystąpili na nim uczniowie szkół muzycznych Szczecina, w tym duet Kuby i Eryka przyjęty z niezwykłym aplauzem oraz duńska młodzież z Orkester Efterskolen w Holstebro i Herning Musikskole. Uwieńczeniem koncertu, było wspólne wykonanie dwóch utworów połączonych sił młodych muzyków z Danii i Polski.

To niezwykłe spotkanie z muzykami z Danii, wymiana doświadczeń między pedagogami obu krajów i fakt, że duet mógł uświetnić swoim występem koncert na rzecz pomocy innym, na długo pozostaną w naszej pamięci”.

:: zapraszamy do galerii...

początek strony...

Domowe Granie - akompaniamenty Małgorzaty Kieruczenko-Żwirko

opublikował: administrator

16.05.2014

Zapraszamy do bezpłatnego korzystania z nagrań akompaniamentów autorstwa Małgorzaty Kieruczenko-Żwirko dostępnych na stronie: www.domowegranie.edu.pl.

początek strony...

Warsztaty Muzyki Rozrywkowej z udziałem dra Macieja Fortuny

opublikował: administrator

14.05.2014

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Szczecinie zaprasza na WARSZTATY MUZYKI ROZRYWKOWEJ, które odbędą się 21 maja 2014 o godzinie 12:00. (Aula PSM I st. al. Wojska Polskiego 115 Szczecin). Tajniki sztuki improwizacji będzie przybliżał znakomity polski trębacz jazzowy dr Maciej Fortuna, wykładowca trąbki jazzowej w Zakładzie Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Poznaniu. Warsztaty przeznaczone są dla uczniów i nauczycieli szkół muzycznych I i II stopnia. Wstęp wolny. Zapraszamy!

:: plan warsztatów

:: Maciej Fortuna...

początek strony...

VII Ogólnopolski Konkurs Perkusyjny Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia

opublikował: administrator

14.11.2013

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Szczecinie zaprasza na VII Ogólnopolski Konkurs Perkusyjny Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia który odbędzie się 14 –16 kwietnia 2014 r. (Aula PSM I st. al. Wojska Polskiego 115 Szczecin).

Uwaga !!! Na prośbę nauczycieli szkół nie posiadających kotłów symfonicznych organizatorzy wprowadzają zmianę w regulaminie dotyczącą programu grupy trzeciej /pkt9/dającą możliwość alternatywnego utworu multipercussion, zamiast pozycji kotłowej. Multipercussion – Saul Feldstein – „Three to go” /Intermediate Percussion Solos/ Kotły lub Multipercussion – do wyboru. W karcie zgłoszenia zamiast kotłów prosimy napisać – multipercussion. W sprawie nut prosimy o kontakt z koordynatorem konkursu – Tel: 609508728

:: zapraszamy do galerii...

:: karta zgłoszenia...

:: regulamin...

:: lista uczestników...

początek strony...

Miniatura - VI Konkurs wiolonczelowy - 28 kwietnia 2014 r.

opublikował: administrator

31.03.2014

:: regulamin...

:: zapraszamy do galerii...

początek strony...

Muzyczne Warsztaty Tyflodydaktyczne adresowane do nauczycieli szkół muzycznych wszystkich szczebli.

opublikował: administrator

28.03.2014

W dniach 12-13 kwietnia Lions Club Magnolia w Szczecinie przy współudziale z Akademią Sztuki, Zespołem Szkół Muzycznych im. F. Nowowiejskiego i Państwową Szkołą Muzyczną im. T. Szeligowskiego oraz Polskim Związkiem Niewidomych Okręg Zachodniopomorski organizuje Muzyczne Warsztaty Tyflodydaktyczne adresowane do nauczycieli szkół muzycznych wszystkich szczebli. Zajęcia odbywać się będą w Akademii Sztuki w Szczecinie. Prowadzącymi będą najwybitniejsi polscy tyflodydaktycy – muzycy Helena Jakubowska z Warszawy i Henryk Wereda z Poznania oraz posiadający doświadczenie w kształceniu uczniów z dysfunkcją wzroku pedagodzy ze szkół muzycznych ze Szczecina.

:: czytaj całość...

:: prezentacja warsztatów...

:: audycja radiowa...

początek strony...

Absolwenci - ankieta

opublikował: administrator

24.01.2014

Drodzy Absolwenci! Zapraszamy do podzielenia się z nami własnymi spostrzeżeniami na temat nauki w naszej szkole poprzez wypełnienie ankiety. Na Wasze opinie czekamy do końca kwietnia 2014 roku. Wypełnione ankiety prosimy przesyłać na adres psm@um.szczecin.pl.

:: ankieta...

początek strony...

Muzyczne bajki grajki - edycja trzecia

opublikował: administrator

04.02.2014

W terminie 10.03.2014 - 2.06.2014 Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Szczecinie zaprasza dzieci w wieku 5-11 lat na cykl audycji muzycznych.

Projekt dofinansowany ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin.

:: bliższe informacje o projekcie...

:: formularz zgłoszeniowy...

początek strony...

Polsko-Niemiecki Konkurs pianistyczny „Młode Talenty” Szczecin 8 – 10 maja 2014 r.

opublikował: administrator

22.01.2014

Serdecznie zapraszamy do siedziby Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia przy al. Woj. Polskiego 115 w Szczecinie na Polsko – Niemiecki Konkurs Pianistyczny „Młode Talenty”, który odbędzie się w dniach 8 - 10 maja 2014 r.

Konkurs finansowany jest przez Urząd Miasta Szczecin, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, Remondis, Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, Akademia Sztuki w Szczecinie, Stowarzyszenie Willa Artis przy PSM I st. w Szczecinie, Rada Rodziców PSM I st. w Szczecinie.

:: zapraszamy do galerii...

:: laureaci konkursu...

:: regulamin konkursu_pl...

:: regulamin konkursu_de...

:: harmonogram konkursu...

:: Ablauf des Wettbewerbs...

:: Jury...

::Młode Talenty w TVP Szczecin...

początek strony...

"Mam talent nie mam instrumentu"

opublikował: administrator

18.11.2013

W ramach programu "Mam talent nie mam instrumentu" Szkoła zakupiła instrument Obój Oscar Adler & Co. Model 100 wraz z etui. Zakup ten był możliwy dzięki dofinansowaniu przez Bank Zachodni WBK S.A. 1 Oddział Makroregionalny w Szczecinie.

początek strony...

"Mały Mozart" - Innowacja Pedagogiczna w PSM I st. w Szczecinie

autor: Katarzyna Kuszwara; opublikował: administrator

27.09.2013

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia realizuje innowacyjny program „Mały Mozart” finansowany przez Urząd Miasta Szczecin Wydział Oświaty w ramach programów projakościowych. Innowacja Pedagogiczna”Mały Mozart” – wprowadza techniki szybkiego czytania i zapamiętywania w nauce muzyki.

:: szczegółowy program innowacji...

początek strony...

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Szczecinie cop. 2012