IV Regionalny Konkurs Pianistyczny Szkół Muzycznych I st. województwa zachodniopomorskiego

opublikował: administrator

24.10.2016

W dniu 9 lutego 2017 r. w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia przy al. Wojska Polskiego 115 w Szczecinie odbędzie się IV Regionalny Konkurs Pianistyczny Szkół Muzycznych I st. województwa zachodniopomorskiego.

Celem konkursu jest konfrontacja dokonań edukacyjnych w zakresie gry na fortepianie, prezentacja dorobku artystycznego oraz wymiana doświadczeń uczniów i nauczycieli klas fortepianu szkół muzycznych województwa zachodniopomorskiego.

:: regulamin oraz karta zgłoszenia uczestnika - do pobrania

początek strony...

KROKUSOWA REWOLUCJA W PSM I ST.

opublikował: administrator

20.10.2016

W czwartek 27 października o godzinie 15.30 nasza szkoła weźmie udział w akcji Krokusowa Rewolucja.

Tego dnia uczniowie szkoły będą sadzić cebulki kwiatów na trawniku przed budynkiem szkoły, a już wiosną można będzie oglądać efekty starań uczestników Krokusowej Rewolucji.

początek strony...

31 PAŻDZIERNIKA DNIEM WOLNYM

opublikował: administrator

20.10.2016

Uprzejmie przypominamy, iż poniedziałek 31 października 2016 roku jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

początek strony...

SEKRETARIAT SZKOŁY - GODZINY PRACY

opublikował: administrator

19.10.2016

początek strony...

Ogólnopolska Olimpiada Zespołów Kameralnych.

opublikował: administrator

19.10.2016

W dniach 12 - 13 grudnia 2016 r. w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia przy al. Woj. Polskiego 115 w Szczecinie odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Zespołów Kameralnych.

Dofinansowanie ze środków Gminy Miasto Szczecin.

:: regulamin - do pobrania

:: karta zgłoszenia uczestnika - do pobrania

początek strony...

DZIEŃ NAUCZYCIELA

opublikował: administrator

13.10.2016

początek strony...

III MIEJSCE ZESPOŁU AKORDEONOWEGO W ROSJI

opublikował: administrator

012.10.2016

Zespół Akordeonowy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie pod kierunkiem Nauczyciela Zbigniewa Pudło zajął III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Zespołów Akordeonowych w Perm / Rosja – V международном конкурсе исполнителей на народных инструментах «Прикамье – 2016.

Konkurs ten jest organizowany przez Akademię Sztuki w Perm oraz Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej i jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów akordeonowych w Rosji. Wyjazd uczniów naszej szkoły został współfinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin – Wydział Oświaty.

Nie byłby on jednak możliwy gdyby nie życzliwość i wsparcie finansowe darczyńców, którym serdecznie dziękujemy. A są to:

1. Rotary Club Szczecin Center

2. Mojsiuk Spółka z o.o. Spółka Komandytowa

3. Lions Club Szczecin Jantar

4. Lions Club Rainbow Bridge

5. Lions Club Szczecin Magnolia

6. Rada Rodziców przy PSM I st. w Szczecinie

początek strony...

ZESPÓŁ AKORDEONOWY W ROSJI

opublikował: administrator

06.10.2016

Miło nam poinformować, że Zespół Akordeonowy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie pod kierunkiem pana Zbigniewa Pudło wyruszył już do Perm w Rosji, gdzie w dniach 8-11 października 2016r. weźmie udział w Międzynarodowym Konkursie Zespołów Akordeonowych.

Konkurs ten organizowany jest przez Akademię Sztuki w Perm oraz Ministerstwo Kultury Federacji Rosyjskiej.

Wyjazd uczniów naszej szkoły z pewnością nie doszedłby do skutku, gdyby nie życzliwość instytucji, które wsparły nas finansowo. Serdeczne podziękowania kierujemy do Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Szczecin, firmy Mojsiuk Spółka z o.o. Spółka Komandytowa, Lions Club Szczecin Jantar, Lions Club Szczecin Magnolia, Rotary Club Szczecin Center oraz Rady Rodziców przy PSM I st. w Szczecinie.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji

początek strony...

UCZNIOWIE PSM I ST. W PROJEKCIE ERASMUS+

opublikował: administrator

05.10.2016

5 października 2016 roku grupa młodzieży z naszej szkoły pod opieką dwójki nauczycieli oraz młodzież Zespołu Szkół Muzycznych II stopnia im. F. Nowowiejskiego w Szczecinie wyjechała na zaproszenie Stowarzyszenia Kunstkarussell z miejscowości Bad Harzburg, aby w dniach od 6 do 15 października wziąć udział w projekcie Międzynarodowego Ruchu Młodzieżowego na temat: Europa w kontekście problemu uchodźctwa/migracji (Flüchtlingkrise).

Uczestnikami projektu jest młodzież w przedziale wiekowym od 16. do 25. roku życia. Uczestnicy są reprezentowani przez 6 państw: Hiszpania, Włochy, Polska, Turcja, Niemcy. Każde z panstw będzie prezentowało jeden określony rodzaj sztuki: taniec, teatr, muzyka, sztuki wizualne, breakdance/akrobatyka. Polska zaproszona jest jako reprezentant muzyki.

Koszty uczestnictwa związane z podróżą, opieką, zakwaterowaniem, wyżywnieniem są w całości finansowane z funduszu Erasmus+.

początek strony...

Zapraszamy na kolejne warsztaty w ramach "Edukacji z Mistrzem"

opublikował: administrator

05.10.2016

W ramach projektu "Edukacja z Mistrzem" zapraszamy już w listopadzie na warsztaty. Tym razem w tajniki gry na skrzypcach wprowadzi prof. Janusz Purzycki (AM w Poznaniu). W dniach 3-4 listopada (czwartek-piątek) 2016r. w Państwowej Szkole Muzycznej l stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie odbędą się Regionalne Warsztaty Skrzypcowe dla nauczycieli i uczniów szkół muzycznych I i II stopnia regionu zachodniopomorskiego.

Dofinansowanie projektu ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin.

fot. Marta Teszner

:: regulamin warsztatów skrzypcowych - do pobrania

:: karta zgłoszenia uczestnika - do pobrania

początek strony...

Lions Club Szczecin Jantar w Willi Grawitza

opublikował: administrator

03.10.2016

We wtorek 27 września 2016 roku, na zaproszenie Pani Dyrektor Anny Tarnowskiej, odwiedziły Naszą Szkołę członkinie Lions Club Szczecin Jantar. Jako że Panie często organizują spotkania klubowe w siedzibach zaprzyjaźnionych organizacji, które wspierają i z którymi współpracują, toteż z przyjemnością gościły w naszych progach.

Pani Dyrektor Anna Tarnowska przedstawiła członkiniom Lions Club Szczecin Jantar realizowany z sukcesem przez Szkołę projekt „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”, który wzbudził duże zainteresowanie naszych Gości.

Spotkanie upłynęło w przyjaznej, twórczej atmosferze, które zaowocowało wzajemną chęcią i gotowością współpracy.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji

początek strony...

POŻEGNANIE ROBERTA PALCZEWSKIEGO

opublikował: administrator

03.10.2016

Pogrążeni w smutku zawiadamiamy, że zmarł Robert Palczewski, muzyk instrumentalista, nauczyciel gry na trąbce w PSM I stopnia w Szczecinie.

początek strony...

POŻEGNANIE DRA JERZEGO WOJCIECHOWSKIEGO

opublikował: administrator

03.10.2016

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dra Jerzego Wojciechowskiego, cenionego wykładowcy Uniwersytetu Szczecińskiego, człowieka związanego ze środowiskiem artystycznym, prowadzącego szkolenia w PSM I st. w Szczecinie.

Pogrzeb odbędzie się w środę, tj. 5 października 2016 roku o godz. 12.00 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Fot. www.youtube.com/ Uniwersytet Szczeciński Solidarność

początek strony...

WRZEŚNIOWE BAJKI GRAJKI

opublikował: administrator

03.10.2016

Audycja muzyczna pt. „Poznajemy instrumenty” z dnia 26.09.2016, to kolejna odsłona projektu "Bajki Grajki", którą tym razem świetnie urozmaicili muzyką, śpiewem i humorem młodzi akordeoniści.

Zespół akordeonowy pod kierownictwem pana Zbigniewa Pudło w ostatnim czasie dużo koncertuje, gdyż chłopcy ćwiczą przed ważnym konkursem w Rosji, na który wyjeżdżają już 6 października.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji

początek strony...

Koncert Baltic Neopolis Orchestra z inspiracji Rotary Club Szczecin Center

opublikował: administrator

26.09.2016

Serdecznie dziękujemy całemu Klubowi Rotary Club Szczecin Center, szczególnie Panu Romanowi Szulżykowi oraz Baltic Neopolis Orchestra i Emilii Goch Salvador za wspaniałą inicjatywę zakupu pianina dla Władka, zaangażowanie i pomoc utalentowanemu, młodemu muzykowi naszej szkoły. Instrument kosztował 10000 zł, z czego 8000 zł. pochodziło jako dochód z koncertu.

W niedzielny wieczór 17 kwietnia w Sali Iluzjon w Stara Rzeźnia odbył się koncert charytatywny zorganizowany przez Rotary Club Szczecin Center, w którym wystąpiła Baltic Neopolis Orchestra. Publiczność wysłuchała brawurowo zagranych utworów muzyki hiszpańskiej, brazylijskiej i argentyńskiej. W partiach solowych wystąpił Emanuel Salvador– koncertmistrz orkiestry. Członkowie klubu Rotary postanowili przeznaczyć dochód z tego koncertu na zakup instrumentu dla wybitnie uzdolnionego ucznia VI klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia Im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie – Władka Zalewskiego. Władek obecnie uczy się pod kierunkiem pani Ewy Leśniak.

Władysław Zalewski pochodzi z rodziny repatriantów, potomków zesłańców polskich w Kazachstanie. Urodził się 30 czerwca 2005 r. w Almaty. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6. lat pod okiem babci. W 2012 r. został przyjęty do PSM I stopnia w Szczecinie od razu do klasy drugiej. Władek jest laureatem wielu konkursów i festiwali. Zdobył m.in. pierwsze miejsce na Polsko-Niemieckim Konkursie Pianistycznym Młode Talenty 2015, pierwsze miejsce i Grand Prix VIII Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego Dziesięciolatków – Opole 2015, jest stypendystą Prezydenta Miasta Szczecin.

początek strony...

International Lutosławski Youth Orchestra i nasi uczniowie

opublikował: administrator

22.09.2016

Uczniowie naszej szkoły towarzyszyli muzykom International Lutosławski Youth Orchestra na scenie sali kameralnej Filharmonii Szczecińskiej. Wspólnie zaprezentowali „Piosenki dziecinne” Witolda Lutosławskiego, skomponowane do słów Juliana Tuwima.

Młodzież została przygotowana przez Pana Piotra Kokosińskiego. Koncert odbył się 14 września 2016r. o godz.17.00

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia:

Fotorelacja:

International Lutosławski Youth Orchestra - projekt edukacyjny

początek strony...

Piccolo Paganini- III edycja

treść: Dorota Jasińska, opublikował: administrator

14.09.2015

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego uruchamia III edycję programu innowacji pedagogicznej pn. „Piccolo Paganini – Nauka języka włoskiego dla uczniów PSM I st.”, w ramach Miejskiego Programu Wspierania Nauki Języków Obcych finansowanego przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Szczecin.

Zajęcia dla naszych uczniów są bezpłatne. Program przeznaczony jest dla uczniów klas III, IV, V i VI cyklu 6 - letniego oraz III i IV cyklu 4 – letniego. Zajęcia odbywają się w wymiarze 1 jednostki lekcyjnej tygodniowo (45 minut).

Lekcje będą prowadzone przez panią Dorotę Jasińską, nauczycielkę gry na skrzypcach w naszej Szkole, posiadającą również kwalifikacje w zakresie nauczania języka włoskiego.

Według planu zajęcia będą odbywać się w:

Grupa A - poniedziałek w godz.19.10- 19.55 w sali 36

Grupa B - czwartki w godz.16.40-17.25 w sali nr 36

Zapisy prowadzone są w sekretariacie Szkoły, także telefonicznie.

początek strony...

Mały Mozart

autor: Katarzyna Kuszwara; opublikował: administrator

05.09.2016

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego uruchamia kolejną edycję programu innowacji pedagogicznej pn. „Mały Mozart i Myśleć jak Mozart - Techniki szybkiego czytania i zapamiętywania w nauce muzyki”. Dzięki pozyskanemu wsparciu z Urzędu Miasta Szczecin Wydział Oświaty, zajęcia dla naszych uczniów są bezpłatne.

Celem całego programu jest pomoc młodemu artyście w przezwyciężaniu trudności charakterystycznych dla gry na różnych instrumentach (adaptacja, technika gry, zdolności manualne i kinestetyczne), przy jednoczesnym, także niezmiernie istotnym, zwróceniu uwagi na poziom i ambicję szybkiego odczytania i przyswajania tekstu muzycznego, realizacji środków wyrazu artystycznego i walorów wykonawczych.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć dodatkowych, ponadobowiązkowych, które realizować będą pani Katarzyna Kuszwara – nauczyciel gry na skrzypcach, tyflopedagog oraz pani Anna Kosman – nauczyciel filologii polskiej, trener szybkiego czytania i zapamiętywania.

IV edycja programu innowacji pedagogicznej pn. „Mały Mozart - Techniki szybkiego czytania i zapamiętywania w nauce muzyki” - rozpoczęcie programu (dla uczniów 6-8 lat nieuczestniczących jeszcze w zajęciach) - Piątek w godz. 16,40-17,25 – grupa początkująca.

IV edycja programu innowacji pedagogicznej pn. „Myśleć jak Mozart” - kontynuacja programu (dla uczniów 8-12 lat uczęszczających w poprzednim roku szkolnym) - Piątek w godz. 17,35-18,20 – grupa kontynuująca.

Ilość miejsc ograniczona - grupy 11-12 osobowe.

Zapisy w sekretariacie szkoły.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

początek strony...

Zestaw podręczników w roku szkolnym 2016/2017

opublikował: administrator

3.06.2015

:: zobacz listę podręczników...

początek strony...

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Szczecinie cop. 2012